Peršokti prie turinio


akumas


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 33

#1 Svečias_Zigis_*

Svečias_Zigis_*
  • Svečiai

Parašyta 2004 vasario 04 - 23:35

Dusta mano akumas. Speju, kad jis nebe pirmos jaunystes, nes ant jo nera etiketes, jokio uzrasu ar ispaudo. Nusipirkciau kita, bet neturiu net zaliausio sopratimo, kokie skaiciukai turi buti ant akumo, montuojamo i 405 su bendzininiu 1.6 varikliu. Ka reiskia tos ampervalandos, ar kiti duomesys? Blogiausia, kad parduotuvese ir degalinese daznaiusiai turi ne po viena batarejka. As iskart pasimetu :wacko: ir nusprendziu ji pirkti "kita karta". Ka daryti ?!....
  • 0

#2 Velvet

Velvet

    pelėda

  • Forumo adminai
  • Pranešimai: 1.383
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Peugeot 205 CTI 1.9 '94

Parašyta 2004 vasario 04 - 23:37

55Ah turetu buti..
  • 0
205

#3 Svečias_Zigis_*

Svečias_Zigis_*
  • Svečiai

Parašyta 2004 vasario 04 - 23:53

55Ah turetu buti..

Cia daug ar mazai?
Ka tai reiskia? Jis ilgiau tanaus, ar galingesnio tiesiog bendzui nereikia? :blink:
  • 0

#4 Svečias_Coala_*

Svečias_Coala_*
  • Svečiai

Parašyta 2004 vasario 05 - 00:13

Mano nuomone yra kitokia. I ta vieta kur statomas akumas issimatuoji ir neislipant is duotu akumui remu statau kaip imanoma galingesni. Pats tipo teisingiausias budas tai statyti toki koki numato katalogelis prekybos vietoje.
  • 0

#5 Svečias_Falko_*

Svečias_Falko_*
  • Svečiai

Parašyta 2004 vasario 05 - 01:09

55Ah turetu buti..

Cia daug ar mazai?
Ka tai reiskia? Jis ilgiau tanaus, ar galingesnio tiesiog bendzui nereikia? :blink:

Kaip seniai seniai pats pirkau akuma - nuejau i Senuku auto skyriu, pasakiau konsultantui noriu akumo tokiam tokiam ir tokiam modeliui, jis atisverte knyga ir pasake tinka tas tas ir tas, o tada jau renkiesi pagal kaina. Is geresniu firmu yra Banner, Bosch, Varta, bet visais atvejais duodama garantija metams ar daugiau. O skaiciai kuo didesni - tuo geriau (didesne startine srove ir talpa?). Pas akumus dyzeliams jie buna didziausi, bet tavo varikliui tokiu tikrai nereikia.
  • 0

#6 Svečias_Daynews_*

Svečias_Daynews_*
  • Svečiai

Parašyta 2004 vasario 05 - 10:05

Jenox 55Ah, dvieju metu garantija- jau trecius metus bruzinu, net per didiziausius salcius jokiu problemu. Kiek zinau prekiauja Melga. Ir kainavo nebrangiai- apie 130 lt
  • 0

#7 Swift

Swift
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 3.135
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:važiuojantis

Parašyta 2004 vasario 05 - 10:37

Jei statysi kiek imanoma galinga, bus taip, kad tavo generatorius niekada jo nepakraus ir vazinesi pustusciu, o tai akumams blogai. As statyciau mazesnes talpos, kad ymanoma greitai pakrauti ir visada vaziuoti pilnai pakrautu akumu. Tai nereiskia kad statyti 38Ah ar 34Ah, ziema jis neistemps tokio varyklio, nors ir tai dar klausimas. Zodziu mano pasirinkymas toks FIAMM 55Ah (140lt.) kaip 1,9 16V! ;)
  • 0
Don't worry, by happy!
Vilnius

#8 Mamutas

Mamutas
  • Moderatoriai
  • Pranešimai: 4.991
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:be stogo

Parašyta 2004 vasario 05 - 12:10

Man pagal vieną katalogą pasakė, kad 100Ah reikia... :wacko: Kolkas sėkmingai važinėju su 55Ah... :ph34r: (taip jau likimas nulėmė - aš nekalc...)
  • 0

#9 Svečias_olo_*

Svečias_olo_*
  • Svečiai

Parašyta 2004 vasario 05 - 13:30

Jau turbut 3 metai byrzginu su 72Ah akumu. Problemu nebuvo.
  • 0

#10 Svečias_Daynews_*

Svečias_Daynews_*
  • Svečiai

Parašyta 2004 vasario 05 - 14:36

akumo, montuojamo i 405 su bendzininiu 1.6 varikliu.

Pas mane irgi 1.6 benzinas ir kai nusipirkau stovejo originalus tox maziukas akumas. Esme tokia , kad jis pagal kataloga eina 46 ar ai 48 Ah. Zodzu Lietuvoj tokiu niekur (turbut isskyrus Zibinta) nerasi, o jei rasi tai kaina bus :wacko: Meistrai dar paprase palikti ta akuma kaip unikalu egzemplioriu, bo tokio mate nebuvo
Taip kad dek drasiai 55 Ah ir nesuk sau galvos ;]
  • 0

#11 Darka

Darka
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.860
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Peugeot 307

Parašyta 2004 vasario 05 - 15:51

Nu aš čia skaitinėjau skaitinėjau jūsų parašymus ir nusprendžiau pasakyti ką aš žinau apie akumus ir kaip juos rinktis. Tos jūsų garbinamos Ah, tai sakykim tik koks 30% viso akumo, kaip čia dabar pasakius, naudingumo. Pradedu nuo pradžių. Kuo skiriasi benzininis variklis ir dyzelis turbūt žinot, antras dalykas, ar žinot nuo ko priklauso abiejų variklių kūrimasis? Trumpai tariant: norint užvest benzininį, reikia, kad sukant starteriu, variklis pasiektų tam tikras apsukas. Dyzeliui apsukos nėra svarbu, jam yra svarbu, kad prasuktų vieną kartą, bet gerai, kitaip tariant dyzelis turi kurtis prie bet kokių temperatūrų "s pol aborota". Tai va, priėjau iki akumų. Jeigu mane teisingai supratot, tai aš norėjau pasakyti, kad benzininiams ir dyzeliniams SKIRIASI akumuliatoriai. Benzininiams varikliams reikia tokio akumuliatoriaus, kuris galėtų ilgai variklį sukt (čia kaip palyginimas su variklio Ag), o dyzeliui reikia, kad akumuliatorius duotų didelę pradinę srovę tam, kad galėtų gerai "perverst" vieną kartą variklį (čia analogija su variklio Nm). Taigi konkretizuoju: Ah (ampervalandės) parodo, kiek ilgai su starteriu gali drožti variklį kol jis užsikurs, o yra dar viena labai svarbi charakteristika, kuri paprastai būna parašyta ne ką mažesnėm raidėm, tai A (amperai), va šita charakteristika ir parodo kokia pradinė startinė srovė. Kitaip sakant, dyzeliniam varikliui yra "iki lempos" kokie tie Ah, jam yra svarbu tiesiog A, kai tuo tarpu banzininiam yra svarbu Ah, bet ne taip aktualu A. Pavayzdys: Pas mane dabar dyzeliuko akumas pagal katalogą turėtų būt berods 680 A ir 48Ah (tiksliai dabar nepamenu), o tuo tarpu mano ex 405 Mi16 stovėjo pagal katalogą apie 400A ir 55Ah (moonas galėtų tiksliau pasakyt, daba nepamenu). Žodžiu tokie skirtumai. :)
  • 0

Peugeot 307
Citroen C-Crosser


#12 Svečias_Daynews_*

Svečias_Daynews_*
  • Svečiai

Parašyta 2004 vasario 05 - 16:40

Nu cia Darka nepatingejo :blink: Labai issamiai :beer:
  • 0

#13 Swift

Swift
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 3.135
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:važiuojantis

Parašyta 2004 vasario 05 - 17:04

Jei yra noras paziureti i nedideles talpos akumufliatorius, uzsukit i Vilniaus Senukus, ten visokiausiu yra. Be to, pastebejau, kad Amperai daznai priklauso nuo AH, arba atvirksciai, tai cia matyt Omas geriau viska isaiskino!? ^_^
  • 0
Don't worry, by happy!
Vilnius

#14 Darka

Darka
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.860
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Peugeot 307

Parašyta 2004 vasario 05 - 17:46

Taip, priklausomybė tarp yra ir turi būti, taip kaip variklių Ag priklauso nuo Nm, bet visiškai tiesioginės lygybės dėti negalima, nes paprasčiausiai dar yra daugiau visokių niuansų :) Šiaip kiek man teko girdėt, tai rimtos firmos benzininiams ir dyzeliniams varikliams gamina skirtingus akumuliatorius, nes skiriasi vidinė pačių akumų konstrukcija atsižvelgiant į jų paskirtį. Žodžiu aš smulkių techninių gamybos niuansų tikrai nežinau :)
  • 0

Peugeot 307
Citroen C-Crosser


#15 Prokuror

Prokuror
  • Nariai
  • Pranešimai: 907
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:206 hdi 9-5 Aero

Parašyta 2004 vasario 05 - 17:50

kas del Ah - tipo iek ilgai suks varikli... vienas biciulis buvo paskaiciaves teoriskai kad naujo pilnai pakrauto berots 40 su kapeikom Ah akumo teoriskai turi uztekti 1.3 zhigulio starteriui sukti 30 su kapeikom minuciu...
  • 0

Pilkas šeimyninis lėktuvas, 250 arklių
Vyšninis miesto kibiriukas

Žalias šeimyninis autobusas - ex

Vynas pasenęs, sūris supelijęs, mašina be stogo - ex
Pilkas kūpas pagal amžių - ex
Mėlynas kūpas ne pagal amžių - ex

Mėlynas limuzinas - jaunuoliškai ir klubinei pradžiai - ex


#16 Svečias_Zigis_*

Svečias_Zigis_*
  • Svečiai

Parašyta 2004 vasario 05 - 23:06

Aciu uz patarimus Lieku skolingas :beer:
  • 0

#17 Svečias_DerClown_*

Svečias_DerClown_*
  • Svečiai

Parašyta 2004 vasario 06 - 15:08

Tai jus man dabar patarkit ka daryti.... :wacko: Zhodzhiu stovi pas mane kazhkoks priginalus PEUGEOT 45 Ah akumas... toks juodas :) Na per shalchius problemu tai buvo, kelis kartus teko pastumdyt mashina, bet paskui pakroviau ir normaliai... bet problema ne tame... Gamintojas rekomenduoja mano varikliui 55-65 Ah akumuliatoriu tachiau gal man reiktu deti talpesni akuma, nes kai paklausai muzikos stovint (per shalchius pakakdavo 5 min normaliai paklausyt, kad akumui amen butu) tai jis momentaliai nuseda, nors vasara ash su juo pompuodavau net 2 val pilnu garsu ir nieko... Dar paskaichiavom, kad aparatura ryja apie 60 amperu, jei visu garsu.... Tai dalykas yra tame, ka man daryti, jei noriu stovint paklausyti muzikos ? Deti didesni akumuliatoriu ? Gal deti didesni akumuliatoriu ir dar galingesni generatoriu, kad ji pilnai pakrautu ? :wacko:
  • 0

#18 Darka

Darka
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.860
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Peugeot 307

Parašyta 2004 vasario 06 - 16:04

Ir tu dar stebiesi, kad pas tave mataras tiek benzo ryja? Variklis generatorių net išsišiepęs suka, kad tavo plaučiądaužį pavežtų. Sakai aparatūra 60A, o tu pasižiūrėjei, kiek A generatorius duoda? Galvą guldau, kad ne daugiau 60A. Va tau ir išvada kur sueina pusė benzo ir kodėl nelieka srovės akumui ir kitai elektrinei daliai. :lol:
  • 0

Peugeot 307
Citroen C-Crosser


#19 Svečias_SAR_*

Svečias_SAR_*
  • Svečiai

Parašyta 2004 vasario 06 - 16:26

aš A ir Ah galiu paaiškint kaimietiškai :) , Ah rodo talpą, kaip butelio, o A rodo jo kakliuko diametrą. Kuo didesnis Ah - tuo daugiau srovės į tą butelį telpa, o kuo didesnis A - tuo "platesnis kakliukas" (kaip sloyniko :lol: ) ir srovė gali greičiau išeiti, t.y didesnė momentinė gaunasi. Arba startinė, kaip sakė gerb. Darka. Tas svarbu zyzeliam.
  • 0

#20 Svečias_DerClown_*

Svečias_DerClown_*
  • Svečiai

Parašyta 2004 vasario 06 - 16:27

Ir tu dar stebiesi, kad pas tave mataras tiek benzo ryja? Variklis generatorių net išsišiepęs suka, kad tavo plaučiądaužį pavežtų. Sakai aparatūra 60A, o tu pasižiūrėjei, kiek A generatorius duoda? Galvą guldau, kad ne daugiau 60A. Va tau ir išvada kur sueina pusė benzo ir kodėl nelieka srovės akumui ir kitai elektrinei daliai. :lol:

Tai del aparaturos tiek benzo gali ryti ??? :blink:
Nes ash dabar vel dariau bandyma, uzhsipyliau 8,4 ltr benzo ir vazhiavau ish kauno i garliava, nu te reikejo, tai 2 kart lakschiau, dar ten kitur prasitryniau, tai nuvariau net 80 km, kai ankschiau su tiek nuvarydavau apie 60 km :wacko:
P.S.
Klausiau radija, o per radija mazhiau bass'o musha :D
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0